Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka: Libia w 15 dni
Ciekawostki
Według analityków tempo wzrostu gospodarczego w Libii w 2009 r. powinno wynieść 5 proc.
 
powered_by.png, 1 kB
Wycieczka: Libia w 15 dni
Redaktor: RE   
Image Trypolis - Nalut - Ghadames - Ghat - Góry Akakus - Wadi Matkhandoush - Dżerma - Leptis Magna - Sabrata - Trypolis

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Trypolisu. Przylot do Trypolisu, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu. Po odpoczynku rzut oka na piękne, biało-zielone miasto w czasie przejazdu do restauracji na kolację powitalną. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd dawnym szlakiem karawanowym prowadzącym znad Morza Śródziemnego w głąb Sahary przez Nalut do Ghadamesu. Krótkie zwiedzanie Nalut, jednego z największych skupisk Berberów na Saharze. Wdrapanie się do dawnego zamku możnych rodów berberyjskich, gdzie wśród ruin przemykają się już tylko dżiny i ifrity straszące śmiałków. Obiad na trasie. Przejazd przez hamadę - kamienistą pustynię, urozmaiconą gdzieniegdzie piaszczystymi wydmami. Przyjazd do Ghadamesu o zachodzie słońca, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Ghadamesu, jednego z najstarszych miast pustynnych, oazy położonej w cieniu palm daktylowych. Wizyta w miejscowym muzeum i zwiedzanie Starego Miasta, spacer po tajemniczych zaułkach mediny otoczonej murami z suszonej gliny. Obiad w tradycyjnych wnętrzach, powrót do hotelu na spokojne trawienie spożytych specjałów, a następnie oglądanie pozostałych ciekawostek miasta oraz próby zdobycia informacji o różach pustyni, których najpiękniejsze okazy występują w tych okolicach. Wyjazd na pobliskie wydmy i podziwianie zachodu słońca. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4-7
Rano nie pogardziwszy śniadaniem, pożegnamy „miejsce ostatniego posiłku”, jak z berberyjskiego tłumaczy się nazwę Ghadames, i wyruszymy samochodami terenowymi na spotkanie największej i najbardziej różnorodnej pustyni świata na szlaku prowadzącym przez około 700 km z Ghadamesu poprzez Ghat aż do gór Akakus. Po drodze podziwianie surowego piękna pustyni kamienistej, piaszczystych wydm Ubari, niesamowitych skał uformowanych przez wiatr w fantastyczne kształty oraz obszarów uprawnych wydartych pustyni przez człowieka. Wizyta w prastarej oazie Ghat - historycznym mieście prowincji Fezzan, które przetrwało do naszych czasów. Śniadania, obiady, kolacje.

Dzień 8
Śniadanie. Całodniowy pobyt w górach Akakus, które są wielką atrakcją obszarów saharyjskich ze względu na niezwykłe ryty i freski naskalne z okresu neolitu, znajdujące się wśród skał, wąwozów i jaskiń, a będące źródłem wiedzy o prehistorycznych mieszkańcach Sahary oraz o zmianach w klimacie tych terenów pokrytych niegdyś bujną roślinnością. Obiad, kolacja, nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd przez Saharę do Wadi Matkhandush. Obiad na trasie.Przyjazd na miejsce o zachodzie słońca, który pozostawia niezatarte wrażenia. Kolacja i nocleg na kampingu w pobliżu największego obszaru piaszczystych wydm Libii, w Murzuku, obecnie sennym, pustynnym miasteczku, dawnej stolicy prowincji Fezzan.

Dzień 10
Po śniadaniu oglądanie malowideł naskalnych w Wadi Matkhandush (dzikie i domowe zwierzęta, sceny polowań), a następnie wyjazd do Dżermy, gdzie zobaczymy ślady dawnej cywilizacji i kultury Garamantów, jednego z plemion berberyjskich, z którym kontakty utrzymywali Kartagińczycy i Rzymianie. Wizyta w muzeum i na Starym Mieście. Obiad, kolacja. Nocleg na kampingu pod niebem rozświetlonym milionami gwiazd.

Dzień 11
Śniadanie. Przejazd nad położone wśród piasków pustyni malownicze jeziora Gabaroun, Um-Alma i Mafou. Dla chętnych niesamowita okazja do zanurzenia się w wodzie saharyjskiego jeziora. Po obiedzie wyjazd do Sebhy, administracyjnej stolicy Fezzanu, która leży na dawnym wielbłądzim szlaku karawan prowadzącym znad Morza Śródziemnego w głąb Czarnej Afryki. Krótki odpoczynek. Kolacja i transfer na lotnisko. Przelot do Trypolisu. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd do wielkiej atrakcji Afryki Północnej: ruin Leptis Magna w pobliżu miasta Al.-Khums, gdzie zwiedzimy wspaniałe pozostałości forum, amfiteatru, świątyń, łaźni, bazyliki, należące do miasta założonego przez Fenicjan w pocz. VI w. p.n.e., a którego największy rozkwit przypadł na czasy rządów rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera w II/III w. n.e. Obiad. Powrót do Trypolisu, kolacja, nocleg.

Dzień 13
Śniadanie. Wyjazd do Sabraty, która w starożytności razem z Leptis Magną i Oeą tworzyły Trójmiasto (Trypolis). Zwiedzanie ruin, wśród których najlepiej zachował się typowy rzymski teatr z II w. n.e. oraz piękne, misterne mozaiki z czasów bizantyjskich świadczące o wielkim kunszcie ich twórców. Obiad. Powrót do hotelu w Trypolisie, kolacja, nocleg.

Dzień 14
Śniadanie. Zwiedzanie Trypolisu, słynnego Placu Zielonego, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości, wizyta w muzeum mieszczącym się w cytadeli zbudowanej w czasach bizantyjskich, zwanej tureckim fortem, gdzie znajdują się zbiory z czasów starożytnych oraz m.in. różne eksponaty przyrodnicze. Spacer po bazarze Al-Mushir na trypolitańskiej starówce. Obiad. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 15
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

TERMINY:
25.04 - 10.05.2009*         
24.09 - 08.10.2009
12.11 - 26.11.2009

CENA: 5 200 PLN + 1 100 EUR
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 5 200 PLN na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata)
III rata: 1 100 EUR x kurs sprzedaży NBP na 35 dni przed imprezą

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Trypolis - Warszawa
- przelot na trasie Sebha - Trypolis
- opłaty lotniskowe
- zakwaterowanie w hotelach 3*** pokoje 2-osobowe z łazienkami oraz na kampingach w namiotach 2-osobowych
- wyżywienie: śniadanie, obiady, kolacje
- transport mikrobusem lub autokarem oraz samochodami terenowymi
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opieka pilota - przewodnika oraz pilota miejscowego
- wiza libijska
- ubezpieczenie Warta (KL 30 000 EUR i NNW 5 000 PLN)

CENA NIE ZAWIERA:
- biletów wstępu i opłat lotniskowych: 100 EUR
- opłat za filmowanie i fotografowanie: ok. 3-8 USD
- zwyczajowych napiwków: ok. 40 EUR
- dopłaty do pokoju 1-osobowego w hotelach: 450 EUR

Organizator: LTRA

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów?
Napisz do nas: i n f o @ l i b i a . p l .
 
© 2020 Libia.pl
Libia.pl :: twoje wrota do Libii