Start arrow Użyteczne informacje arrow Przepisy celne
Ciekawostki
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wygrało przetarg na koncesję poszukiwawczą w Libii.
 
powered_by.png, 1 kB
Przepisy celne
Redaktor: MK   

Wwożenie walut zagranicznych w ilości przekraczającej 1000 USD jest dozwolone jedynie na podstawie deklaracji dewizowej. Pieniądze można wymieniać legalnie w bankach - warunkiem jest posiadanie deklaracji dewizowej.
Nielegalne transakcje dewizowe grożą konfiskatą środków i/lub grzywną, a procedury wymiaru sprawiedliwości są zwykle bardzo długotrwałe i uciążliwe.
Obowiązuje bezwzględny zakaz - pod karą wysokiej grzywny i/lub aresztu - wwożenia, posiadania i spożywania wszelkich napojów alkoholowych oraz narkotyków pod każdą postacią.
W Libii obowiązuje absolutna prohibicja.
Posiadanie nawet jednej puszki piwa lub odrobiny narkotyku może narazić podróżującego na ogromne kłopoty.
Wwożenie lekarstw z domieszką narkotyku należy ograniczyć do przypadków absolutnie koniecznych i w ilości proporcjonalnej do długości planowanego pobytu.

Zakazem wwozu objęte są również:
  • mak
  • wieprzowina (nawet w puszkach) i
  • zagraniczna prasa, zwłaszcza ilustrowana.

Sprzęt elektroniczny - taki jak kamery wideo - aparaty fotogra­ficzne, radiomagnetofony, komputery osobiste etc., należy samemu zgłosić przy wjeździe i dopilnować pisemnego potwierdzenia wwozu, co pozwoli uniknąć trudności przy jego wywozie z Libii.

W przypadku komputerów, dyskietek i innych nośników informacji należy wziąć pod uwagę, że ich wwiezienie do Libii możliwe jest po uprzednim sprawdzeniu zawartych w nich danych. Dlatego też odradza się ich przywożenie.
 
Źródło: MSZ
 
© 2020 Libia.pl
Libia.pl :: twoje wrota do Libii