Start arrow Użyteczne informacje arrow Wiza oraz przepisy wjazdowe
Ciekawostki
Według analityków tempo wzrostu gospodarczego w Libii w 2009 r. powinno wynieść 5 proc.
 
powered_by.png, 1 kB
Wiza oraz przepisy wjazdowe
Redaktor: RT   
Obywatele polscy udający się do Libii muszą mieć wizy. Dotyczy to zarówno wiz pobytowych, jak i tranzytowych.
Przed ubieganiem się o wizę libijską obowiązkowo należy dokonać „arabizowania” paszportu. „Arabizacja” polega na zamieszczeniu na stronie nr 2 lub nr 3 paszportu tłumaczenia na język arabski strony z danymi osobowymi. „Arabizacja” musi być dokonana przez tłumacza przysięgłego.

Nie ma możliwości uzyskania indywidualnych wiz na przejściach granicznych.
Wizy takie mogą uzyskać jedynie zorganizowane grupy turystyczne, które zawarły umowy z miejscowym biurem podróży.
Obywatele RP mogą ubiegać się o wizy wjazdowe w Biurze Współpracy Ekonomicznej Wielkiej Libijskiej Arabskiej Dżamahiriji Ludowo-Socjalistycznej w Warszawie.
Wizy turystyczne, ostatnio coraz częściej wydawane, można uzyskać na podstawie aplikacji wizowej oraz potwierdzenia udziału w zorganizowanej imprezie turystycznej lub zaproszenia od obywatela libijskiego. Przy ubieganiu się o wizę turystyczną libijski urząd konsularny może zażądać okazania ważnego biletu powrotnego do Polski.

Libijskie władze graniczne z reguły nie żądają okazania biletów przy przekraczaniu granicy. Wymagany okres ważności paszportu wynosi jeden rok. Posiadanie w paszporcie wizy izraelskiej uniemożliwia otrzymanie wizy libijskiej.

Uwaga: Z początkiem 2008 r. władze libijskie wprowadziły obowiązek posiadania przez osoby przybywające do Libii w celach turystycznych - zarówno indywidualnie, jak i grupowo - środków finansowych w gotówce w wysokości 1000 USD lub ich równowartości w innej walucie wymienialnej.

Źródło: MSZ
 
© 2020 Libia.pl
Libia.pl :: twoje wrota do Libii